تبلیغات
تیتان ها به پیش - زندگی نامه رابین ها قسمت 2 ادامه مطلب یادتون نره
شعار مخصوص رئیس تیتان ها تیتان ها به پیش

زندگی نامه رابین ها قسمت 2 ادامه مطلب یادتون نره

یکشنبه 6 تیر 1395 07:16 ق.ظ

نویسنده : Rεŋųℓŧ ą√ąŧąŗ
سومین رابین و رابین قرمز : "تیم دریک"

"تیم دریک"، که با نام "تیم وین" نیز شناخته میشود، سومین دستیار بتمن بود. همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شده بود، تیم دریک، در سیرک، با گریسون عکس میگیرد و از این طریق با دیک آشنایی پیدا میکند؛ و خیلی زود، به همراه بروس وین، شاهد قتل پدر و مادر دیک خواهد بود.

بعد از اینکه، جیسون بوسیله، جوکر کشته شد، شخصیت بتمن خشن تر و تاریک‌تر شد و با خشونت بیشتری به مبارزه با جنایتکاران پرداخت. تیم دریک که متوجه تغییر رفتار بتمن شده بود تکه های پازل را کنار هم گذاشت و دریافت که رابین اول همان دیک گریسون بوده که همراهی بتمن را میکرده است و بتمن نیز بروس وین است. بنابراین تیم تصمیم میگیرد که نزدِ دیک برود تا دوباره با عنوان رابین به بتمن کمک کند، اما دیک از این کار امتناع میورزد، اما تیم برای اینکه بتمن به مرز دیوانگی کشیده نشود، از وی تقاضا کند که او تبدیل به رابین بعدی شود.

بروس در ابتدا با این تصمیم مخالف بود چرا که نمی‌خواست بار دیگر شاهد کشته شدن یک همکار جوان خود در جنگ باشد. اما با اصرارهای زیاد دیک و تیم و دیدن استعدادهای تیم، بروس بالاخره راضی میشود که او را تعلیم دهد.

تیم بر خلاف جیسون باید برای مهارتهای آکروباتیک خود زحمت زیادی میکشید، با این حال در جنگیدن، مهارت بالایی داشت و خیلی زود توانایی بالای خود را در کارآگاهی ثابت کرد. سرانجام تیم پس از پشت سر گذاشتن آموزش های بروس وین، شنل رابین را از آن خود کرد.

با این حال بتمن، به او دستورات اکیدی داده بود که باید از آن اطاعت میکرد: "اگر به قاتل معروف و خطرناکی برمیخورد باید عقب نشینی کند و بدون کمک با اون درگیر نشود."

بعدها، رابین به تنهایی با قاتل جیسون، جوکر برخورد میکند که از آرکهام فرار کرده است، ولی مثل همیشه از دستورات بتمن اطاعت نمیکند، جوکر اول فکر کرد که همان رابینی است که او کشته اما بعد متوجه میشود که این رابین جدیدی است، تیم با خوش شانسی فراوان، توانست بر او غلبه کند و او را دوباره راهی تیمارستان آرکهام کند، جایی که جوکر سوگند یاد کرد که او را خواهد 
کشت.در نهایت وقتی "دیمین وین"، جای او را بعنوان رابین چهارم میگیرد، هویتِ رابین قرمز (Red Robin) را برای خود انتخاب میکند ، بعد از مرگ جعلی بتمن در داستان های "Batman R.I.P" و "Final Crisis" وقتی که همگی فکر میکردند، بروس وین مرده است، دیک با پوشیدن لباس رابین قرمز از گاتهام خارج میشود تا به دنبال وین بگردد. او در لباس رابین قرمز، آزادی بیشتری دارد و شخصیت تاریک تر خواهد داشت.


چهارمین رابین: استفانی براون
اسپویلر و بت گرل !!استفانی چهارمین رابین در کمیک بوک های بتمن است. او بر خلاف دیگر رابین‌ها دختر است. استفانی بروان، دختر یکی از سومین شرورهای بزرگ و معروف شهر گاتهام، "استاد سرنخ ها - Cluemaster" بود. پدر استفانی بیشتر کودکی او را یا به دور از خانواده و یا در زندان سپری کرده بود.


وقتی استفانی متوجه شد که پدرش بدون اینکه بخواهد سرنخی از خود بجا بگذارد، دوباره میخواهد به شهر گاتهام و دنیای جرم بازگردد، از دست او بسیار عصبانی شد و تصمیم گرفت که در اینباره اقدامی کند.


او برای خود لباسی را طراحی کرد و نام خود را "اسپویلر" گذاشت. او محل اختفای پدرش را میدانست، نقشه های او را کشف کرد و از آنها ردپایی بجا گذاشت تا پلیس و بتمن بتوانند جلوی او را بگیرند. رابینِ آن زمان(تیم دریک)، ردِ "اسپویلر" را گرفت و استفانی با او برای دستگیری استاد سرنخ ها همکاری کرد. استفانی همین طور به رابین علاقه مند شد و از اینکه او از هویت واقعیش اطلاع داشت، ناراحت بود.


بعدها که پدر تیم از هویت رابینی او آگاه شد، او را مجبور به کنار گذاشتن شنل کرد و تیم نیز حرف او را تا مدتی پذیرفت. یک روز وقتی استفانی بعد از مدرسه رفت تا تیم را سورپرایز کند، او را با یکی از دخترهای همکلاسی اش دید استفانی که ناراحت بود، یک لباس رابین را برای خود دوخت و به غار بتمن رفت و از او تقاضا کرد تا او را آموزش دهد که رابین جدید شود.


با اینکه گذشته او در مبارزه با جنایتکاران زیاد چشمگیر نبود، بتمن او را هفت ماه زیر فشار تمرینات سرسام آور قرار داد و لباسی شبیه به تیم برای او درست کرد. تا مدتی به عنوان رابین همراه بتمن بود تا اینکه در دو ماموریت از دستورات بتمن سرپیچی کرد و بنابراین بتمن لباس رابین را از او گرفت چرا که دیگر نمیتوانست به او اعتماد کند.


متاسفانه استفانی بعد از این ماجرا برای اینکه خود را به بتمن اثبات کند در یک جنگ توسط "ماسک سیاه" گرفتار میشود و زیر شکنجه های او برای بدست آوردن اطلاعات در مورد بتمن، به شدت آسیب میبیند. استفانی با اینکه توانست فرار کند، در بیمارستان به دلیل شدت جراحت هایش ، در حالی که بتمن را با چشمان گریان در کنار خود دارد، جان خود را از دست میدهد.


البته از قضا بعدها دختری مو طلایی در شهر گاتهام با لاس بت گرل ظاهر میشود و معلوم میشود که او واقعا در بیمارستان نمرده بود و پس از مدتی "باربارا گُردن" او را میشناسد. با توجه به تلاش های باربارا، استفانی حاضر به کنار گذاشتن مبارزاتش علیه جرم نشد، بنابراین باربارا، برای او لباس تازه ای شبیه به لباس کاسندرا درست کرد تا آنرا در جنگهای خود بپوشد.

رابین بعد از استفانی: کری کلی

کری در داستان "بتمن: شوالیه‌ی تاریکی بازمی‌گردد" ظاهر شد. او به بتمن کمک کرد تا درمان شود و از بازنشستگی بیرون آید. همچنین به بتمن کمک کرد تا با سوپر من روبرو شود و ماشین بتمن را کنترل میکرد. در جنگی بعد از اینکه دولت امریکا از سوپرمن میخواهد تا بتمن را برای همیشه نابود کند، بتمن به کمک سلاح ها و سنگهای کریپتونی که داشت غار بتمن را منفجر میکند و خود و املاک وین را نابود میکند. 

در خاک سپاری بروس وین، سوپرمن صدای قلب بروس را از قبر میشنود و وقتی کری را می بیند به او چشمکی میزند و پرواز میکند و از آنها دور میشود. کری پس از رفتن همه، بروس را از قبر بیرون می آورد. کری برای اولین بار در کمیک "بتمن جاودان" حضور پیدا کرد اما همانند استفانی بروان شهرت چندانی ندارد.

پنجمین رابین: دیمین وین

با اینکه "تیم دریک" و "دیک گریسون"، تقریبا مثل بچه های بروس وین هستند، اما "دیمین"، پسر واقعی "بتمن" و "تالیا الغول" و نوه ی دشمن اصلی بتمن، "راس الغول" هست.


دیمین تا 10 سالگی نزد مادر خود زندگی میکرد. پس از اینکه "دث‌ استروک" و گروهش "راس" را می کشند، تالیا برای نجات جان دیمین نزد بتمن میرود و او را نزد پدرش رها میکند. بروس نیز مسئولیت او را پذیرا میشود، تا آن لحظه بتمن از وجود پسرش هیچ اطلاعی نداشت.


دیمین در سن جوانی توسط لیگ قاتلین بعنوان یک قاتل آموزش دیده است و شخصیت تندخو و خودخواهی دارد. دیمین در سال 2006 در داستان "فرار بتمن"، در صحنه ای منفجر میشود، ولی در آخر با اینکه خیلی متکبر و بد اخلاق هست، لیاقت خودش رو برای پوشیدن شنل رابین ثابت میکند و تبدیل به پنجمین رابین میشود و با "دیک گریسون" که برای مدتی ، نقش بتمن را بازی میکند، همکاری میکند.


خیلی ها باور دارند که دیمین، بین همه کسانی که شنل رو پوشیدند، بزرگ ترین رابین در تاریخ بتمن بوده است. با این حال دیمین، خودش را در یک جنگ فدا میکند، ولی به لطف داستان "بی عدالتی: خدایان در امریکا"، که توسط "گرنت مورسیون" نوشته شده، زنده می ماند.


در سال 2013، داستانی از بتمن منتشر شد که مشخص کرد که دیمین ممکن است به بتمن بعدی تبدیل شود، اما در داستان "متحد شده - Incorporate"، دیمین توسط کلون خود کشته میشود که واکنش های زیادی را به همراه دارد، (گفته شده که راس جسد دیمین را از قبرش در املاک وین دزدیده و از او چندین کلون برای جنگ علیه بتمن درست کرده است).


او در داستان "مرتد - The Heretic" ، خیلی زود دوباره زنده میشود و این بار با قدرت های ابر انسانی و خارق العاده ای برمیگردد. حالا فقط باید منتظر بمانیم که دوباره او را در داستان های بتمن، ببینیم.

کپی از سایت قهرمانان DC ادرس سایت http://forum1.tvsho.info/showthread.php?t=35838دیدگاهها : نظرات
آخرینویرایش: - -